Paraya Hayır!

Detaylar

Maximum Uniq Box

/ Oturmalı Düzen

BKM Organizasyonu ve Maximum Kart ana sponsorluğunda şehre kahkahayı getiren İstanbul Komedi Festivali, 21 Kasım Pazartesi günü Maximum Uniq Box’da, Fransa’da başarı ile sahnelenmiş “Paraya Hayır” adlı gösteriyi seyircisi ile buluşturacak!

Claire ve kocası Richard’ın evine, Richard’ın annesi Rose ve yakın arkadaşı Etienne konuk olarak yemeğe gelmişlerdir. Richard mimardır. Emekliler için “Kazıklı Evler” projesini hazırlamıştır. Bu projeyi Belediyede takip eden yakın arkadaşı Etienne, üzülerek projenin kabul görmediğini açıklar. Ancak Richard’ın da bir haberi vardır. Bu haberi açıklar: Lotodan 162 milyon Euro Büyük İkramiyeyi kazanmıştır. Eşi Claire, annesi Rose ve arkadaşı Etienne sevinçten deliye dönerler. Bu son derece büyük bir paradır. Neler yapılmaz ki! Her biri kendine göre planlar yapmaya başlar. Richard susmaktadır. Sonunda konuşur ve kararını açıklar: Bu parayı almayacaktır. Zaten Loto kuponunu da fırlatıp atmıştır. Diğerleri deliye döner. Zorlarlar.” Hayır” der Richard. Paranın toplumu zehirleyici ve huzuru kaçırıcı bir şey olduğunu ileri sürer. İnsanların mutluluğu parada bulacaklarını sanmalarının, tüm felaketlerin tek nedeni olduğunu ileri sürer. Ona göre hayatta tek mutluluk sevginin varlığıdır. Sevgiyi yakalamaktır. Nitekim dünyada her türlü kötülüğün ve hatta savaşların bile nedeni paradır Acaba diğerleri 162 milyon Euro gibi büyük bir para karşısında nasıl bir tavır takınacaklardır? Eşi Claire, annesi Rose ve yakın arkadaşı Etienne bu ideali paylaşacaklar mıdır, yoksa insan yapısı her zamanki davranışını mı sergileyecektir? Hele hele bu durum acaba, Richard’ın ölümüne mi neden olacaktır? Aslında sorun, günümüz insanını yakından ilgilendiren bir sorun…

Oyun ekibi gösteriyi şöyle anlatıyor; “Oyun Fransa’da başarı ile sahnelenmiş. Türk izleyicisinin de ilgisini çekeceğine inandığımız bir oyun. Ülkemizde şans oyunlarına, özellikle de loto’ya karşı olan ilgi, esasen aynı duyguları sergiliyor. O açıdan da izleyicinin bu oyunun akışı içinde, kendinden pek çok şey bulacağı kesin. Yani oyuna, oyuncular yanında, sahnede olmasa da, sahnedekilerle birlikte severek ortak olacağına inanmaktayız.”

Maksimum eğlence ve maksimum kahkaha için; 21 Kasım’da, Maximum Uniq Box’da gerçekleşecek gösteriyi sakın kaçırmayın.

İş Bankası kartlarına %10, Maximiles Black ve Privia Black’e %20 indirim uygulanacak etkinliğin biletleri satışta.

Yazan: Flavia COSTE
Çevirmen: Can KAPYALI
Yöneten: Tolga YETER

OYUNCULAR:
Giray AYLA
Nejat UYGUR
Romina ÖZİPEKÇİ
Tara TOKEL

Tek Perde / 75 dk.

+13

Program

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu web sitesinde kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi