Belong To Streets

Detaylar

/ Ayakta

14 Şubat 2022 tarihinde açılan ve 14 Mayıs 2022’ye kadar izlenebilecek olan sergi, Türkiye’nin en önde gelen graffiti sanatçıları; LEO LUNATIC, MET, MR. HURE, NUBPLUS ve RULEZ’in işlerinden oluşuyor.

Geri dönüşümün elzem olduğu çağımızda bu göreve sözde çevreci otoritelerden daha fazla sahip çıktıklarını, dış̧ mekandaki her objeyi, her yüzeyi ifade alanı olarak kullanarak özellikle işlevini tamamlamış objelere yeni bir var olma sebebi sağladıklarını vurgulayan sanatçıların bu sergideki amacı; tüketim çılgınlığının sadece temel ihtiyaçları değil, sokaktan mimariye mekan objelerini de kısa ömürlü̈ kullan-at nesnelere çevirmiş olmasına dikkat çekmek.

Ön hazırlığı yaklaşık 2 ay süren sergi için her sanatçı kendisini ifade etmek istediği objeleri belirledi. Belirlenen objelerin hurdacılardan ve sokaktan toplanmasıyla tamamlanan ön çalışma sonrası Maximum Uniq Hall Fuaye’ye getirilen sokağa ait hurdalar, 5 günlük canlı bir performansla sergi alanında hazırlandı.

Bireysel ve kolektif işlerin hazırlandığı “Belong To Streets” (Sokaklara Ait Olan) isimli sergide; kepenkten pazar tezgahına, çöp konteynerinden banka, yangın dolabından sokak lambasına kadar sokağa ait olan toplam 56 yer alıyor.

Program

Paylaş

Fotoğraflar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu web sitesinde kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi