Ağaçlar Ayakta Ölür

Detaylar

Maximum Uniq Hall

/ Oturmalı Düzen

"Ağaçlar Ayakta Ölür", İspanyol yazar, şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedisi.

İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan oyun, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Oyunda gerçekle yüzleşmenin ağır bedeli ve mutluluğu yalan üzerine kurmanın büyüsü anlatılıyor.

11 yıl sonra bu oyunla tiyatroya dönen Nevra Serezli, oyunda yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü oynuyor. Usta oyuncu Gökhan Mete de Serezli ile başrolde.

Ülkemizde daha önce Macide Tanır’ın unutulmaz yorumuyla sahnelenen oyunun metninden esinlenen bir senaryo yazılmış ve bu film Yıldız Kenter ve İzzet Günay’ın başrolde olduğu bir sinema klasiği haline gelmişti.

Nedim Saban ise oyunu farklı bir zaman ve mekana taşıyarak uyarladı ve bu yorumuyla Ekin Yazı Dostları Yılın Yönetmeni Ödülünü kazandı.

Kadroda ayrıca genç oyuncular Meral Asiltürk, Önder Atakanlı, Emre Erol, Meltem Özlevent, Mehmet Selin Sağdıç da var.

Serezli’nin tiyatroya döndüğü bu oyunla, 9 farklı ödül kazanmıştır.

Maximum Uniq Hall’da seyirciyle buluşacak ve İş Bankası kartlarına %10 indirim imkanı sunulan” Ağaçlar Ayakta Ölür” oyununun biletleri satışta.

Künye:
Yazan: Alejandro Casona
Türkçesi: Nedim Saban
Yöneten: Nedim Saban
Dekor Tasarım: Cihan Aşar
Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç
Işık Tasarım: İsmail Sağır

Oyuncular:
Nevra Serezli
Gökhan Mete
Meral Asiltürk
Önder Atakanlı
Emre Ozan
Meltem Özlevent
Mehmet Selin Sağdıç

Program

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu web sitesinde kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı Bilgi